ONLY HOT: jak to działa?

W mroźne dni nawet najlepsze rękawice, buty czy skarpety nie zawsze wystarczą, by solidnie się rozgrzać. Dłonie i stopy są bowiem szczególnie narażone na odmrożenia, które mogą skończyć się fatalnie: zmarznięcie tkanek powoduje uszkodzenia mniejszych naczyń krwionośnych, co z kolei prowadzi do upośledzenia krążenia krwi i obumarcia komórek na obszarze dotkniętym odmrożeniem. Bezpośrednią przyczyną obumarcia komórek jest ich niedotlenienie. W lżejszych przypadkach niska temperatura może spowodować odmroziny, czyli przemrożenia. Wówczas narażone na zimno części ciała stają się czerwone, bolesne i obrzęknięte.

Ogrzewacze ONLY HOT są najskuteczniejszą formą ochrony przed przemrożeniem lub w skrajnym przypadku odmrożeniem. Poduszki cieplne są wykonane z naturalnych, przyjaznych dla środowiska substancji:

  • zredukowany proszek żelaza – odpowiada za wydzielanie ciepła w procesie utleniania (kontakt tlenu z proszkiem)
  • węgiel aktywowany – odpowiada za absorpcję tlenu, dzięki któremu proszek żelaza wytwarza ciepło
  • sól kuchenna – przyspiesza utlenianie żelaza, dzięki czemu niemal natychmiast po otwarciu ogrzewacza czuć wydobywające się ciepło
  • mineralny wermikulit – odpowiada za utrzymanie odpowiedniego stężenia wilgoci w podgrzewaczu

Proces uwalniania ciepła aktywuje się natychmiast po rozerwaniu opakowania. Dzieje się tak poprzez efekt utleniania w następstwie kontaktu proszku żelaza i tlenu. Perforacja (membrana) celulozowej włókniny każdego podgrzewacza zapewnia prawidłową dostawę tlenu, a tym samym idealnie i równomierne rozprzestrzeniania się ciepła przez 6-10 godzin. Generowana temperatura regulowana jest dzięki mikroporowatej włókninie, zapobiegającej przegrzaniu się produktu i ryzyku poparzenia. W zależności od rodzaju podgrzewacza osiąga on temperaturę między 50 a 70 stopni.